mentorka, społeczność

Kim jestem?

Jestem pisarką, autorką recenzji i wywiadów, mentorką. Moja debiutancka powieść „Kosowo” (2012) została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytykę, zyskując miano portretu własnego współczesnych trzydziestolatków. Opowiadanie „One night stand” opublikowane w tomie „Bookopen. Bo po trzydziestce wiele się zmienia” (2013) ugruntowało moją pozycję jako autorki psychologicznych opowieści pełnych prostych, tnących głęboko jak skalpel zdań. Kolejna książka „Levante” (2015) przyniosła mi popularność jako specjalistce od trudnych tematów. Związki międzyludzkie, seksualność, trudne wybory życiowe, lęki trzydziestolatków, poszukiwanie siebie, własnej tożsamości i utraconego czasu – wyzwania pokolenia po transformacji opisuję z odwagą i bezkompromisowo.

Dla portalu Zupełnie Inna Opowieść prowadzę cykl wywiadów z polskimi pisarzami. Dla polskich magazynów z pasją opisuję swoje podróże. Uczę pisania książek, prowadzę literacki mentoring, jestem ekspertką kreatywnego pisania. Z wykształcenia socjolog sztuki, z zamiłowania trenerka międzynarodowych organizacji pozarządowych. Na stałe mieszkam w Andaluzji, choć przez większość czasu prowadzę nomadyczny tryb życia. Nie lubię słów „muszę”, „to się nie uda” i „niemożliwe”, lubię za to wyzwania i eksperymenty. Niezmiennie fascynuje mnie kultura flamenco, uwielbiam andaluzyjskie sherry, piesze wycieczki i jogę.

Prowadzę warsztaty pisarskie, grupy mastermind oraz mentoring pisarski – dla tych, którzy marzą o napisaniu swojej powieści lub książki biznesowej w nieco inny sposób, niż klasyczny poradnik. W pracy z osobami piszącymi posługuję się metodyką edukacji pozaformalnej, skupiając się na tym, co osoba pisząca wie i umie, a nie na tym, czego nie potrafi. Prosta w działaniu reguła, okazuje się odkrywcza dla wielu, szczególnie dla tych, którzy co jakiś czas wątpią w swoje umiejętności. Moją rolą jest pomóc im znaleźć ich mocne strony i wybrać taką strategię przygotowania struktury książki oraz ułożenia jej planu, żeby efekt finalny był zgodny z wartościami wyznawanymi przez autora, miał autentyczny przekaz i był spójny z osobą autora i prowadzoną przez niego działalnością.

Mocno wierzę w to, że każdy z nas ma historię do opowiedzenia. Niektórzy mają tylko jedną, inni znacznie więcej. Jej odkrywanie to jedna z najpiękniejszych podróży, jakie możemy odbyć w naszym życiu. Jestem bardzo ciekawa, jaka jest Twoja historia.